Uudised

05.08.2019

Inbank AS-i 2019. aasta teise kvartali majandustulemused

Inbank jätkas 2019. aasta esimesel poolel tugevat kasvu kõigil neljal koduturul, kasvatades kuue kuu kokkuvõttes krediiditoodete müüki kokku 49 protsenti. Pea poole sellest kasvust moodustas laenumüük Poola turul, mis parandas oma tulemust aasta taguse perioodiga ligi 7 korda. Grupi laenuportfell kasvas aastaga 54,7 protsenti 275,6 miljoni euroni ning hoiuseportfell 71,3 protsenti 272,8 miljoni euroni.

Inbanki esimese poolaasta krediiditoodete müügist andis Eesti üksus 45,7 miljonit, Leedu 43,3 miljonit, Läti 24,2 miljonit ja Poola 20,6 miljonit eurot. Võrreldes aasta varasemaga kasvas müük Poolas 588 protsenti, Eestis oli müügikasv 37, Lätis 32 ja Leedus 23 protsenti.

„Poolaasta ja teise kvartali tugevad müügitulemused koos kasvuga kõigil koduturgudel vastasid igati ootustele. Võrreldes eelmise aasta samade kuudega on müük kasvanud ligi 50% ning eriti hea meel on meil Poola filiaali üle,“ kommenteeris Inbanki juhatuse esimees Jan Andresoo. „Need tulemused kajastavad positiivset ja efektiivset dünaamikat, mille suunas oleme juba mõnda aega töötanud.”

Inbanki teise kvartali koondkasum oli 2,27 miljonit ning kuue kuu lõikes ligi 4,29 miljonit eurot. Mullu teises kvartalis oli koondkasum 0,88 miljonit ning esimesel poolaastal 4,79 miljonit eurot. „Siinkohal on oluline ära mainida tulemusi mõjutanud ühekordsed sündmused, nagu näiteks Coop Panga aktsiate ümberhindamine 0,3 miljoni euro väärtuses ja 0,3 miljoni euro väärtuses eelmistele perioodidele omistatava edasilükkunud tulumaksu vara arvele võtmine,“ märkis Andresoo.

Esimese poolaasta olulisimate arengutena tõi Andresoo välja tootearendused ja -uuendused ning kõrge potentsiaaliga koostöö Poola makselahenduste pakkujaga PayU. „Meie tootearenduse missiooniks on kaubanduse lihtsustamine ja partnerite müügikasvu toetamine ning töötame kogu meeskonnaga selle nimel, et juba aasta lõpus uusi lahendusi turule tuua,“ lausus Andresoo. „Teiseks märkimisväärseks sammuks on koostöö algus e-makselahenduste pakkujaga PayU, mille abil muutusid meie teenused kättesaadavaks tuhandetele e-poodidele 40 miljoni tarbijaga Poola turul.“

Andresoo tõi olulise arendustegevusena välja ka jätkuvad ettevalmistused filiaali avamiseks Leedus, sh on Inbank esitanud Eesti Finantsinspektsioonile selleks vajaliku dokumentatsiooni.

„Mullu sisenesime Leetu Mokilizingase omandamisega ning nüüd valmistume järgmise sammuna Inbanki lansseerimiseks. Leetu laienemine avab meile veel ühe hoiuste kaasamise turu ja aitab tagada Inbanki finantseerimiskanalite mitmekesisust,” märkis Jan Andresoo.

Inbank võttis II kvartalis vastu ka strateegilise otsuse müüa oma 7,94 protsendiline osalus Coop Pank AS-is, millest saadavad vahendid investeerib Inbank rahvusvahelisse kasvu.

Inbanki olulisemad finantsnäitajad seisuga 30. juuni 2019

  • Bilansimaht 338,2 miljonit eurot
  • Laenuportfell 275,6 miljonit eurot
  • Hoiuste maht 272,8 miljonit eurot
  • Koondkasum 4,29 miljonit eurot
  • Omakapital 40,66 miljonit eurot
  • Omakapitali puhastootlikkus 22,5%

Inbanki 2019. aasta esimese kuue kuu aruanne on leitav siit.

Inbank on tarbimisfinantseerimisele keskendunud digitaalne pank, mis lisaks tegutsemisele Balti riikides ja Poolas kaasab hoiuseid ka Saksamaal, Austrias ja Hollandis. Inbankil on enam kui 1 500 aktiivset koostööpartnerit ning 500 000 aktiivset kliendilepingut. Inbanki võlakirjad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsi Balti võlakirjade nimekirjas.