Uudised

03.10.2019

Inbank väljastab rahvusvahelise kasvu toetamiseks võlakirju

Inbank kuulutas välja 10-aastase tähtajaga allutatud võlakirjade pakkumise. Emissiooni maht ulatub 6,5 miljoni euroni, võimalusega suurendada mahtu kuni 8 miljonini. Võlakirjaemissiooni eesmärk on tugevdada Inbanki kapitalistruktuuri ja laiendada seeläbi innovatiivsete finantstoodete pakkumist Euroopa turgudel.

Panga nõukogu esimees Priit Põldoja ütles, et raha kaasates soovib Inbank elavdada ka Eesti võlakirjaturgu. “Inbanki eesmärk on mitmekesistada oma investorite baasi ja anda kohalikele jaeinvestoritele võimalus saada osa kodumaise ettevõtte rahvusvahelisest kasvust,” rääkis Põldoja. Tema sõnul on hea tootlusega allutatud võlakirjad investorile atraktiivne väljavaade oma portfelli mitmekesistamisel.

Inbanki võlakirjad noteeritakse Nasdaqi Balti võlakirjade nimekirjas ja nende aastane intressimäär on 6%. “Kvartaalsete intressimaksetega loome investoritele ühtlasi võimaluse teenida oma investeeringult regulaarset tulu,” märkis Põldoja.

Aastal 2016 märgiti Inbanki algne 5 miljoni euro suurune võlakirjaemissioon enam kui kahekordselt üle ja pank väljastas võlakirju kokku 6,5 miljoni euro eest. Nasdaq Tallinna börsi Balti võlakirjade nimekirjas noteeritud võlakirjadega on viimase kolme aasta jooksul tehtud tehinguid kokku rohkem kui 1,5 miljoni euro eest.

Inbanki kümneaastase lunastamistähtajaga allutatud võlakirju pakutakse hinnaga 1000 eurot ühe võlakirja eest. Inbanki võlakirjade märkimine algab 3. detsembril kell 10 ja lõpeb 13. detsembril kell 16. Võlakirjad noteeritakse Nasdaq Tallinna börsil Balti võlakirjade nimekirjas 20. detsembril 2019 või sellele lähedasel kuupäeval.

Vaata lähemalt: https://www.inbank.ee/emissioon

Inbank on tarbimisfinantseerimisele keskendunud digitaalne pank, mis tegutseb Balti riikides ja Poolas ning kaasab hoiuseid ka Saksamaal, Austrias ja Hollandis. Inbankil on enam kui 1750 aktiivset koostööpartnerit ja 550 000 aktiivset kliendilepingut. Inbanki võlakirjad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsi Balti võlakirjade nimekirjas.

Lisainfo:

Kärri Brewster-Palts
Inbank AS
Grupi turundusjuht
karri.brewster-palts@inbank.ee
+372 5565 5500