Osta uus auto ilma vana sõiduki müügiga kiirustamata

 • Võida aega, et leida vanale autole ostja soovitud hinnaga
 • Pakume mõistliku hinnaga lühiajalist finantseeringut – intress 1,25% kuus
 • Vastuse taotlusele saad enamasti sekunditega

Esitan taotluse

3000 €
5000
10000 €
Tagasi maksad
-
Periood 3 kuud

Arvutus on ligikaudne ning võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest. Personaalse laenupakkumise saamiseks esita laenutaotlus.

Miks valida autovahetuslaen?

Soovid osta uut autot, ent pole vana sõiduki müügist vajalikku raha veel kätte saanud? Autovahetuslaenu abil ei pea sa vana auto müümisega kiirustama. Soeta autovahetuslaenu eest soovitud auto, müü samal ajal vana sõidukit ning müügi järel maksa meile laenusumma tagasi.
Summa 3 000 - 10 000 EUR
Soodne intress 1,25% kuus
Laenu saad tagasi maksta igal ajal 3 kuu jooksul
Vastuse saad enamasti kohe, raha laekub tööpäeva jooksul

Autovahetuslaenu taotlemine on lihtne

1
Esita taotlus ning sõlmi leping
Täida autovahetuslaenu taotlus ja allkirjasta leping ID-kaardi või mobiil-ID abil. Toiminguid on võimalik teha ka Inbanki kontoris.
2
Tuvasta oma isik
Lepingu jõustumiseks tuvasta isikusamasus veebikaamera abil või Omniva ja Inbanki kontorites.
3
Soeta uus sõiduk
Kanname krediidisumma pärast lepingu sõlmimist Sinu kontole ühe tööpäeva jooksul. Seejärel saad raha kasutada uue sõiduki soetamiseks.
Checked
Müü vana auto ning tagasta laenusumma
Kolme kuu jooksul esitame Sulle kaks arvet intressimaksete tasumiseks ning kolmanda arve, millega tuleb lisaks intressile tagastada ka laenu põhiosa.

Millal autovahetuslaenu kasutada?

1
Uue auto ostmisel, kui vana on veel müügis
Liisingu sissemakseks, kui vana auto on veel müügis
Liisingus oleva auto jääkväärtuse tasumiseks enne selle müüki ning uue soetamist
2
Taotled autovahetuslaenu. Vastuse saad enamasti kohe ning raha laekub Sinu kontole ühe tööpäeva jooksul.
3
Müüd kolme kuu jooksul vana auto ja tagastad kogu laenusumma.
Müüd kolme kuu jooksul auto, ent saadud summast ei piisa laenu katteks. Tagasta laen osaliselt ning ülejäänud summa tasumiseks pikendame laenugraafiku 6-72 kuuni.
Kui kolme kuu jooksul ei õnnestu autot müüa, pikendame kogu summa laenugraafiku 6-72 kuuni.

Läbipaistvad kulud

 1. Soodne intressimäär 1,25% kuus.
 2. Lepingutasu 2,5% laenusummast, minimaalselt 190 eurot.
 3. Raha laekub kontole tööpäeva jooksul pärast lepingu allkirjastamist.

Autovahetuslaenu saame Sulle pakkuda, kui:

 • Oled vähemalt 21-aastane Eesti kodanik või Sul on elamisluba
 • Sinu igakuine netosissetulek on vähemalt 280 eurot
 • Sa täidad oma rahalisi kohustusi korrektselt

Isikusamasuse tuvastamine

Kui Sa oled uus Inbanki klient, peame tuvastama Sinu isikusamasuse. Kuni 15 000 euro laenamisel saad tuvastada end Inbanki iseteeninduses veebikaamera abil. Teeme koostööd usaldusväärset videotuvastuse võimalust pakkuva ettevõttega Veriff. Videotuvastus eeldab internetiühendusega arvutit, millel on töökorras veebikaamera, mikrofon ja Chrome’i, Firefoxi või Opera veebibrauser.

Korduvat lepingut sõlmides on vajalik füüsiline isikutuvastus, selleks külasta valitud  Omniva esindust või Inbanki kontorit.

Isikut tõendavate dokumentidena aktsepteerime Eesti Vabariigi ID-kaarti, passi ja elamisloakaarti.

Laenusumma maksame välja ühe tööpäeva jooksul pärast isikusamasuse tuvastamist ja lepingu allkirjastamist.

Laenu ennetähtaegne tagastamine

Autovahetuslaenu saad meile igal ajahetkel ennetähtaegselt tagastada ilma lisakuludeta. Selleks esita meile vastavasisuline sooviavaldus, mille põhjal saame Sulle öelda täpse summa, mis tasuda jääb.

Oluline info enne lepingu sõlmimist

Kaalu hoolikalt, kas Autovahetuslaen on Sinu vajadusi ja rahalist olukorda arvestades sobiv valik.

 • Enne lepingu sõlmimist tutvu hoolega lepingutingimustega ning küsi julgelt, kui soovid rohkem teada.
 • Mõtle hästi läbi, kui suurt riski saad endale lubada. Pane tähele, et makseraskuse tekkimine võib raskendada Sul tulevikus laenu saamist.
 • Tutvu Inbanki erinevate finantseerimise võimalustega meie kodulehel ja küsi julgelt abi meie klienditeeninduselt.
 • Kui oled lepingu sõlminud, vaata veelkord üle tingimused. Nii saad olla kindel, et täidad oma kohustused õigel viisil ja õigel ajal.
 • Oleme Sulle alati heaks partneriks. Kui soovid laenu mõne teise meie toote vastu ümber vahetada või tekib raskusi kohustuste täitmisel, anna meile sellest kohe teada. Nii on Sul võimalik hoida ära täiendavaid kulusid ning kohtuvaidlusi.
 • Tutvu meie kirjadega tähelepanelikult ning anna meile kohe teada, kui Sinu kontaktandmed muutuvad.
Taotlemine ja laenuvastuse saamine

Autovahetuslaenu saavad taotleda kõik korrektse maksekäitumisega vähemalt 21-aastased Eesti kodanikud või elamisloaga isikud, kelle igakuine sissetulek on vähemalt 280 eurot. Laenulepingu lõppemise ajal võib kliendi maksimaalseks vanuseks olla 75 aastat. Tähtajalise elamisloa korral saame laenulepingu sõlmida maksimaalselt elamisloa kehtivuse lõppemiseni.

Laenutaotlust on võimalik esitada autovahetuslaenu veebilehel ja Inbanki Tallinna kontoris. Lepingu allkirjastamiseks interneti teel on vajalik toimiva ID-kaardi või mobiil-ID olemasolu. Sisselogimiseks on vaja teada PIN1 ja allkirjastamiseks PIN2 koodi. Lepingu allkirjastamiseks pangakontoris tuleb esitada isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass või elamisloakaart). Kui Sa ei ole veel Inbanki klient, on pärast veebilehel lepingu sõlmimist vajalik tuvastada Sinu isikusamasus, mida saad teha veebikaamera abil või valitud Omniva või Inbanki kontoris.

Pärast autovahetuslaenu taotluse esitamist anname enamasti taotlusele vastuse kohe. Positiivse vastuse korral saad koheselt sõlmida ka lepingu.

Autovahetuslaenu intressimäär on 1,25% kuus, mis teeb aastaseks intressimääraks 15%. Laenu tagastamise tähtaeg on 3 kuud. Intressimäär on fikseeritud ega ole seotud Euriboriga.

Autovahetuslaenu summa võib olla vahemikus 3 000 kuni 10 000 eurot. Sõiduki müügihind ei ole piiratud: võid osta ka laenusummast kallima sõiduki. Meie omalt poolt sissemakset ei nõua. Võid soetada ka taotluses märgitust erineva sõiduki eeldusel, et sõiduki müügihind ei ole rohkem kui 10% odavam esialgsest. Väljamakstavast autovahetuslaenu summast arvestame maha lepingutasu, mis on 2,5% laenusummast ning minimaalselt 190 eurot.

Lepingu sõlmimine ja raha laekumine

Raha kanname laenuvõtja kontole hiljemalt ühe tööpäeva jooksul pärast lepingu sõlmimist ja isikusamasuse tuvastamist. Isikusamasuse tuvastamise kohta leiad rohkem infot küsimusest “Kuidas toimub isikusamasuse tuvastamine?”. Raha laekub Sinu arvelduskontole sõltuvalt Sinu pangast samal või järgneval pangapäeval pärast meiepoolse ülekande sooritamist.

Laenulepingu sõlmimisel palume Sul tulla oma isikut tuvastama Inbanki või Omniva kontorisse. Isikutuvastuse käigus läheb Sul vaja isikut tõendavat dokumenti (ID-kaart, pass või elamisloakaart). Vaata täpsemalt Inbanki ja Omniva kontorite asukohti.

Esmalt kontrolli, kas Sinu arvutis on installeeritud uusim ID-kaardi tarkvara, vajadusel laadi alla värske tarkvara ja tee arvutile taaskäivitus. Lahenduse probleemile võid leida ID-kaardi abikeskusest või ID-kaardi abitelefonilt 1777. Kui Sul sellegipoolest digitaalne allkirjastamine ei õnnestu, võta ühendust Inbanki klienditeenindusega. Lepingut on lisaks võimalik allkirjastada ka Inbanki kontoris.

Pärast digitaalselt allkirjastamist jääb leping kättesaadavaks allkiri.ee keskkonnas, kust saad selle endale arvutisse alla laadida. Viite lepingule leiad ühtlasi ka e-kirjast, mis saadetakse Sulle lepingu sõlmimisel. Kui Sul siiski ei õnnestu lepingut leida, siis palume pöörduda Inbanki kontorisse.

Autovahetuslaenul on mitmeid eeliseid, et saaksid osta just sellise sõiduki, nagu Sulle meeldib:

 • Vastuse taotlusele saad enamasti kohe.
 • Sissemakset pole vaja.
 • Kaskokindlustus ei ole kohustuslik.
 • Puudub ostetava sõiduki vanuse piirang.
 • Auto kuulub koheselt Sulle.
Konto väljavõtte esitamine

Enamasti pole konto väljavõtte esitamine laenuotsuse tegemiseks vajalik, kuid mõningatel juhtudel palume esitada ka viimase 6 kuu konto väljavõtte. Konto väljavõte võib olla laenu taotlemiseks vajalik juhul, kui pensionifondi laekumistest puudub piisav ülevaade. Näiteks kui soovid laenutaotlusel suuremat summat kui pensionifondi laekumistel põhinev sissetuleku suurus võimaldaks ning kui on olemas täiendavaid sissetulekuid, mis selles ei kajastu.

Inbank aktsepteerib vaid digitaalselt kinnitatud konto väljavõtet (.bdoc, .asice, .sce formaadis). Selle saad alla laadida oma kodupanga internetipangast. Kui esitad konto väljavõtte Swedbankist või SEB-st, peab see olema panga poolt digitaalselt kinnitatud formaadis. Kui esitad konto väljavõtte mõnest teisest pangast, tuleb Sul konto väljavõte salvestada PDF-formaati ning seejärel DigiDoc programmi abil ise digitaalselt allkirjastada. Tutvu ka konto väljavõtte laadimise juhistega. Kui oled väljavõtte arvutisse salvestanud, saad selle üles laadida laenutaotluse lehel. Kui väljavõtte üleslaadimine Inbanki internetipangas ei õnnestu, palume saata see aadressile laen@inbank.ee.

Autovahetuslaenuga sõiduki ostmine

Kanname autovahetuslaenu summa Sinu arvelduskontole hiljemalt järgmisel tööpäeval pärast lepingu allkirjastamist ja isiku tuvastamist. Seejärel saad sõiduki müüjaga sõlmida müügilepingu. Kõik toimingud seoses sõiduki ostuga tuleb endal läbi viia Sinul endal. Näiteks tuleb sõiduki omanikuvahetus registreerida Maanteeametis 5 päeva jooksul pärast sõiduki ostmist. Loe kindlasti ka Tarbijakaitseameti kasulikke nõuandeid sõiduki ostmisel. Kõige mugavam on ost-müük vormistada Maanteeameti e-teeninduses.

Kaskokindlustuse leping ei ole autovahetuslaenu sõlmimisel kohustuslik. Sellegipoolest soovitame seda teha, sest siis on riskid enamlevinud kahjude korral sõltumata kahju tekitajast maandatud. Küll aga peab sõidukil olema kehtiv liikluskindlustus.

Kuna autovahetuslaenu summa kantakse otse Sinu arvelduskontole ning müügilepingu sõlmid sõiduki müüjaga ise, siis kuulub sõiduk Sulle nii lepinguperioodil kui ka pärast seda.

Soovitame auto valimisel kasutada meie koostööpartnerit auto24, kelle kuulutuste valik on Eesti suurim.

Palun säilita sõiduki ostu-müügi dokumendid, kuna võime neid küsida alates 30 päeva möödumisest laenulepingu sõlmimisest. Dokumendid tuleb esitada 14 päeva jooksul alates vastava päringu saamisest.

Laenu tagasimaksmine

Autovahetuslaenu tagastamine toimub kolmes osamakses. Esimesed kaks osamakset sisaldavad vaid kogunenud intressi, ent kolmanda maksega tuleb lisaks intressisummale tagasi maksta ka laenu põhiosa. Kui Sul ei ole kolme kuu möödudes õnnestunud vana autot müüa või müügist saadud tulu ei kata kogu laenusummat, saad summa osade kaupa tasumiseks sõlmida uue krediidilepingu kestusega 6-72 kuud. Lepingu tingimustega tutvu auto24 laenu lehel.

Laenumaksete tegemiseks esitame Sulle igakuiselt e-arve, mille leiad oma kodupanga internetipangast. E-arve saadetakse Sinu internetipanka tasumiseks sellelt kontolt, kuhu soovisid saada autovahetuslaenu summa. Mugavamaks tasumiseks soovitame sõlmida e-arve püsimakse lepingu. Arve tasumine toimub Inbanki pangakontole SEB või LHV pangas. Arve loetakse makstuks, kui see on tasutud korrektse viitenumbriga, mille leiad oma lepingust või e-arvelt.

Jah, autovahetuslaenu võib tagastada ilma kaasnevate lisatasudeta enne selle lõpptähtaega. Selleks palume esitada sooviavaldus aadressile info@inbank.ee koos kuupäevaga, mil soovid autovahetuslaenu summa ennetähtaegselt tasuda. Seejärel edastame Sulle lõpliku summa, mis selle kuupäeva seisuga tuleb tasuda. Osalise ennetähtaegse tagastamise korral pakume tagastamisjärgse laenujäägi pikendamist 6-72 kuuni või rakendub Inbanki hinnakirjas toodud lepingu muutmise tasu ning lepingu periood jääb samaks.

Jah, maksepäeva on võimalik muuta. Selleks esita sooviavaldus aadressile info@inbank.ee. Maksepäeva muutmise tasu on leitav Inbanki hinnakirjast.

Kui osamakse ei ole maksepäevaks meile laekunud, saadame SMS-iga meeldetuletuse makse tasumiseks. Makse hilinemisega kaasnevad kulud ning hilinenud maksetelt arvestatakse viivist. Makse hilinemisega seotud tasud leiad oma lepingust ja Inbanki hinnakirjast. Kui näed ette pikemaajalisi probleeme maksete tasumisel, siis palume kindlasti Inbanki poole pöörduda, et üheskoos paindlik lahendus leida.

Olenemata makseraskuste põhjustest soovib Inbank oma klientidele alati vastu tulla, pakkudes võimalikult paindlikku lahendust. Seepärast palume meid tagasimakse raskustest koheselt teavitada. Näiteks on võimalik võtta maksepuhkust või pikendada makseperioodi, mis toob kaasa madalama kuumakse. Juhime tähelepanu, et Inbankil on kliendi makseraskuste tekkimisel õigus nõuda sõiduki sundmüüki.

Inbank alustab intressi arvestamist alates laenusumma väljamaksest. Seetõttu võib esimese perioodi arve summa olla väiksem kui maksegraafikus toodud summa, mis on välja arvutatud lepingu koostamise hetkel.

Kontaktid

Kui Sul tekib autovahetuslaenuga seoses täiendavaid küsimusi, siis pöördu meie klienditeeninduse spetsialistide poole.
Meie klienditeenindus on avatud tööpäeviti 9.00-17.00.